اقدام به پرداخت

آشنایی با شیوه صحیح تمیز کردن سبد آشپزخانه

 

یکی از مشکلات خانم های خانه دار تمیز کردن سبد آشپزخانه شیک نان در خانه می باشد. سبدهای نان در زمان خیلی کم کثیف می شوند و گرد و غبار را به خود می گیرند. در بسیاری از آشپزخانه از این مدل سبدها برای دکوراسیون آشپزخانه نیز استفاده می شود. پس تمیز کردن و نظافت سبدها در آشپزخانه بسیار پراهمیت می باشد. پس با ما همراه باشید تا بهترین شیوه تمیز کردن سبد آشپزخانه را یاد بگیرید.

 

اهمیت نگهداری و محافظت از سبد آشپزخانه

پیش از آن که درباره تمیز کردن سبد آشپزخانه صحبت کنیم، لازم است تا اهمیت نگهداری صحیح سبدها را بدانیم. پارچه می تواند نقش محافظتی در مقابل گرد و غبار برای سبدها داشته باشد. تمیز کردن پارچه بسیار راحت تر از تمیز کردن شیارهای در هم تنیده سبد می باشد. عوامل متعددی هم چون سرما می توانند سبب ایجاد ترک و شکنندگی در سبدها شوند. استفاده از روغن و گریس می تواند در جلوگیری از ترک در سبدها موثر باشد.

 

 

 

بهترین راهکار برای تمیز کردن سبد آشپزخانه

سبدهای حصیری

سبدهای حصیری از جمله سبدهای پرفروش و متداول در بازار به شمار می روند. برای تمیز کردن سبد آشپزخانه حصیری می توانید از قلم مو زبر، جارو برقی و ... استفاده نمایید. در صورتی که لکه و کثیفی روی سبدهای حصیری زیاد است می توانید از پارچه مرطوب و مواد شوینده استفاده کنید. با کمک مواد شوینده یا شامپو بچه ی ملایم به راحتی می توانید انواع لکه های روی سبد را تمیز کنید. پس از آن که سبد را با آب شستید، آن را با حوله خشک کرده و در هوای آزاد قرار دهید تا خوب خشک شود. برای خرید لوازم آشپزخانه زیباسازان اینجا را کلیک کنید.

 

سبدهای سیمی

بهترین شیوه برای تمیز کردن سبد آشپزخانه سیمی، استفاده از پارچه خشک و یا مرطوب می باشد. در صورتی که سبد سیمی را با آب می شویید، برای جلوگیری از زنگ زدن سبد حتما آن را خوب خشک نمایید.

 

سبدهای پارچه ای

در تمیز کردن سبد آشپزخانه پارچه ای حتما به جنس و نوع پارچه دقت لازم را داشته باشید. برای تمیز کردن سبد آشپزخانه پارچه ای دو روش وجود دارد.

در مرحله اول برای تمیز کردن لکه ها از روی سبدهای پارچه ای می توانید از پارچه مرطوب استفاده نمایید. با کمک کهنه مرطوب به آرامی لکه ها را از روی پارچه و سبد پاک کنید. سپس با استفاده از یک قطره مواد شوینده ملایم به آرامی بر روی سبد بکشید تا لکه ها به خوبی پاک شوند. در مرحله بعد برای تمیز کردن لکه ها از روی سبد می توانید از دستمال تمیز و صابون استفاده نمایید.

نکته مهم : قبل از تمیز کردن سبد آشپزخانه با مواد شوینده، حتما بخش کوچکی از آن را برای اولین بار تست نمایید.

Leave your comment
top