ترفندهای براق کردن ظروف بلوری و کریستالی

 

نکات مهم در شستشو و ترمیم کردن ظروف بلوری و کریستال

ظروف بلوری و کریستالی امروزه طرفداران ویژه ای در بین افراد دارد. برای نگهداری و تمیز کردن ظروف بلور و ظروف کریستال لازم است تا نکاتی را مورد توجه قرار دهید. برای تمیز کردن ظروف کریستال می توانید از سرکه و آب گرم استفاده نمایید. یکی از ترفندهای مهم در از بین بردن خراش از روی ظروف بلوری، استفاده از خمیردندان می باشد. در ادامه به معرفی بهترین روش های ترمیم ظروف بلور و کریستالی خواهیم پرداخت. با یکی از سری آموزش های نکات خانه داری در سایت زیباسازان همراه ما باشید.

 

نکاتی برای ترمیم ظروف کریستال

امروز شاهد حداقل چند تکه ظروف بلور و کریستالی در هر خانه ای هستیم. بسیاری از بانوان درباره نگهداری و شستشوی این ظروف نگرانی هایی دارند. در این مقاله به مهم ترین شیوه های نگهداری و ترمیم ظروف کریستال اشاره خواهیم کرد. یکی از شیوه های غلط شستشوی این ظروف، قرار دادن انتهای ظرف کریستال در آب داغ می باشد. توجه داشته باشید که برای تمیز کردن این ظروف را از قسمت پهلوی ظرف در آّب فرو ببرید. گفتنی است برای تمیز کردن ظروف کریستالی می توانید از یک پیمانه سرکه سفید به همراه سه پیمانه آب گرم استفاده نمایید.

ترفندهای ترمیم و نگهداری ظروف بلوری

یکی از ترفندها برای از بین بردن خراش و صیقل دادن ظروف بلوری، استفاده از خمیردندان می باشد. هم چنین برای ترمیم لب پریدگی لیوان می توانید از سمباده استفاده نمایید.

 

تمیز کردن مخلوط کن

به کمک مقداری آب داغ و مایع ظرفشویی می توانید مخلوط کن خود را تمیز نمایید.

ترفند تمیز کردن چرخ گوشت

برای تمیز شدن چرخ گوشت توصیه می شود پیش از شستشوی قطعات آن، مقداری نان را همانند گوشت با چرخ گوشت چرخ نمایید. با این کار چرخ گوشت شما بهتر و سریع تر تمیز خواهد شد.

روش تمیز کردن یخچال

برای تمیز کردن یخچال، پارچه آغشته به گلیسیرین یا سرکه می تواند کارساز باشد. هم چنین برای از بین بردن بوی بد و نامطبوع درون یخچال می توانید از زغال، وانیل و جوش شیرین استفاده نمایید.

تمیز کردن کتری و سماور

بهترین ترفند برای جذب گچ درون کتری و سماور، استفاده از گوش ماهی می باشد.

 

ترمیم انواع ظروف کریستال و بلوری

همان طور که همه می دانید ظروف بلوری به مرور زمان دچار تغییراتی می شوند. برای مثال این ظروف بعد از مدتی کدر و تیره شده و دیگر شفافیت اولیه را نخواهند داشت. برای آن که این ظروف را برق بیاندازید می توانید از لیمو ترش استفاده نمایید. برای این منظور یک لیمو ترش را به دو تکه تقسیم کرده و بر روی تمام ظروف مورد نظر بمالید، سپس با آب ولرم خوب آبکشی نمایید.

 

ترفند چرک زدایی از ظروف بلوری

شایان ذکر است یکی از ترفندهای چرک زدایی از ظروف بلوری، استفاده از آمونیاک می باشد. برای این منظور کافیست مقداری آب به همراه چند قطره آمونیاک در ظروف بلوری ریخته، سپس با آب گرم آبکشی نموده و با حوله خشک نمایید.

 

روش برق انداختن به ظروف بلوری

نکات مهم برای بهتر شستن قابلمه و ظروف پخت و پز :

حتما تا الان با قابلمه های کثیف و پر از لکه مواجه شده اید. برای تمیز کردن قابلمه های کثیف می توانید از آب داغ به همراه پودر یا مایع ظرفشویی استفاده نمایید. در ابتدا قابلمه را آب داغ پر کرده و سپس به آن نصف فنجان مایع یا پودرماشین ظرفشویی را اضافه کنید. حدود چند ساعت اجازه دهید قابلمه به همین حالت بماند سپس خوب آبکشی نمایید.

بهترین راهکار برای از بین بردن لکه های چای و قهوه :

برای پاک کردن لکه های چای و قهوه از روی ظروف آشپزخانه می توانید از پارچه آغشته شده به جوش شیرین استفاده نمایید.

 

شیوه تمیز کردن ظروف از جنس روی

برای تمیز کردن و برق انداختن ظروف از جنس روی می توانید داخل ظرف مورد نظر آب ریخته و به آن چند قاشق سرکه بیافزایید. سپس ظرف را روی شعله قرار داده و بگذارید خوب بجوشد. در این صورت ظرف شما دیگر سیاه نخواهد شد.

برای مشاهده و خرید اینترنتی انواع ظروف بلور و بلوریجات شرکت زیباسازان اینجا را کلیک کنید.

نظر خود را ارسال کنید
top