سرویس پلاستیک عروس

 

سرویس پلاستیک عروس شامل بسیاری از لوازم و وسایل کاربردی است که مورد نیاز خانم های خانه می باشد. این سرویس پلاستیک به دلیل تنوع ی بالا در تولید آن و طرح های گوناگون، کیفیت ساخت بالا و دوام زیاد و رنگ بندی های مختلف و دلنشین، تبدیل به انتخاب اول هر خانمی برای آشپزخانه و منزل خود شده است. اما انتخاب این سرویس پلاستیک کار راحتی نمی باشد و سختی های خاص خود را دارد که می تواند چالش یا محک خوبی برای تازه عروسان باشد. حال این سوال پیش می آید که چه مدل و چه رنگی از پلاستیک را باید بخریم؟ در زیر نگاهی به این موضوع می اندازیم.

از چه مدل و رنگی سرویس پلاستیک استفاده نماییم؟

هنگام خرید سرویس پلاستیک، باید در انتخاب نوع مدل و طراحی این وسایل دقت کنیم. رنگ های به کار رفته درون این سرویس ها نیز، از اولویت های انتخاب می باشد. باید هنگام انتخاب رنگ، آن رنگی را انتخاب کنیم که با روحیه و شخصیت اخلاقی مان سازگار باشد؛ چون در طول روز استفاده های زیادی از این وسایل می شود و اگر رنگ مورد نظر باب میل تان نباشد، باعث دل زدگی تان می شود. در حال حاضر بسیاری از شرکت های تولید کننده این وسایل، رنگ های متنوع و جدیدی را برای سرویس پلاستیک خود انتخاب کردند تا خریدار با طیف وسیعی از کالا ها رو به رو شود و نیاز های او را برطرف سازد. چون این وسایل به مدت زمان زیادی مورد استفاده قرار می گیرند، بهتر است هنگام خرید آن ها، دقت کافی شود. برای مثال رنگ سفید از دیرباز تاکنون در بسیاری از وسایل استفاده شده و بسیاری از افراد آن را می پسندند. رنگ آبی که تداعی کننده آرامش خاص و مثال زدنی ای می باشد. رنگ سبز هم بخاطر حس و حال خوب و طبیعت گونه اش باعث ایجاد آرامش و دوری از استرس می شود و همینطور سایر رنگ ها که هرکدام شخصیت خاص خود را دارند. به طور علمی ثابت شده است که رنگ ها، تأثیر بسزایی بر انسان ها می گذارند. بنابراین با انتخاب رنگی که مطابق با سلیقه تان و شخصیت تان می باشد، روحیه شما تحت تأثیر آن قرار خواهد گرفت. حال به بررسی تعدادی از این رنگ های محبوب و پر مخاطب می پردازیم تا شما را با شخصیت و مشخصات این دسته از رنگ ها، آشنا کنیم:

مشخصات سرویس پلاستیک عروس؛ رنگ آبی:

همانطور که در بالاتر گفته شد، رنگ آبی دارای خاصیت آرامش بخشی می باشد. به وسیله ی این رنگ، انسان می تواند از هرگونه ناراحتی های ذهنی، آشفتگی های روحی و روانی، افسردگی های گوناگون و . . . دوری کند و آن ها را از بین ببرد. این رنگ خاصیت خُنک کننده ای دارد که باعث می شود حس آرامش خاصی به شخص منتقل شود. همچنین این رنگ باعث می شود که فشار خون بالا کاهش یابد و قدرت پیش بینی نیز به طور جالبی بالا رود. البته توصیه می شود رنگ آبی را در کنار رنگ های گرم مانند نارنجی و قرمز، به طور مشترک استفاده شود؛ زیرا این ترکیب باعث می شود احساسات هنری و فکر شخص افزایش یابد و این ویژگی ها درون ذهن شخص، به صورت بخصوصی فعال گردد. رنگ آبی، رنگ حقیقت می باشد و در زمره رنگ های اصلی به شمار می آید. معمولا اشخاصی که دچار آشفتگی درونی می باشند و احساس ناراحتی می کنند، با پوشیدن البسه آبی رنگ، باعث کاهش این حس نارضایتی می شوند. افرادی که سرویس پلاستیک عروس، رنگ آبی تیره را انتخاب می کنند، همواره افرادی قابل اعتماد، جسور و عاقل می باشند و تمرکز آن ها روی عقل و بر پایه منطق می باشد و در صورتی که احساسات برانگیخته شود، نسبت به عقل و منطق ضعیف تر عمل می نماید. خصوصیات رنگ آبی روشن بیشتر در زمره افراد هنرمند و فرهیخته دوران می نماید و غالب کار ها و امورات این دسته از افراد، خلاقانه می باشد. به طور کلی رنگ آبی، باعث می شود تخیل فرد فعال شده و ذهن او را بیش از حد خلاق نماید. چون رنگی آبی به تنهایی آرامش را به جمع تقدیم می نماید اما در نقطه مقابل، شور و هیجان و گرمی محیط را از بین می برد؛ بنابراین توصیه می شود که در کنار آن، از رنگ های گرم نیز استفاده نمایید. همچنین برخی دیگر از افراد نیز این رنگ را نشانه هایی از وفاداری، احساسات زیاد، ثروت، امنیت، اعتماد و جلوگیری از چشم زدگی می نامند.

مشخصات سرویس پلاستیک؛ رنگ قرمز:

به طور کلی، رنگ قرمز نشان دهنده ی شور و نشاط زیاد و فعالیت های پرجنب و جوش می باشد. شخصی که تمایل به خرید سرویس پلاستیک رنگ قرمز می باشد، اغلب از ویژگی هایی مانند هیجان، فعالیت زیاد و قدرت و پیروزی بهره مند می باشد. همچنین این رنگ باعث وسوسه ی خریدار و تحریک مشتری نیز می شود. رنگ قرمز، نماد عشق می باشد و باعث زیاد شدن حس علاقه و دوست داشتن می شود. همچنین استفاده بیش از حد از این رنگ، آزاردهنده و ناخوشایند می باشد و باعث می شود شخص، دارای ذهن و روان خسته شود. از دیگر ویژگی های این رنگ می توان به رفع کم خونی و کمبود آهن، مبارزه با اثرات مضر سرما، افزایش حرارت بدن، گردش مناسب تر خون، افزایش انرژی و هیجان و . . . اشاره کرد. بنابراین شخصی که سرویس پلاستیک به رنگ قرمز انتخاب می نماید، دارای ویژگی های ذکر شده می باشد.

مشخصات سرویس پلاستیک؛ رنگ سبز:

رنگ سبز عمدتا دارای محتوایی عاطفی و حس آرامش بخشی مانند رنگ آبی دارد. این رنگ نماد متعادل بودن روح و روان و رفتار می باشد. به طور محسوس می توان رنگ سبز را با طبیعت شناخت. این رنگ منتقل کننده حس خوب زندگی و سلامتی می باشد و فردی که سرویس پلاستیک سبز را انتخاب می نماید، دارای روحیه استقامتی و پشتکار فراوان می باشد. این رنگ باعث می شود میل انسان به زندگی زیاد شود و باعث افزایش حس مهربانی و دوستی در بین افراد شود. رنگ سبز در درمان بسیاری از بیماری ها نیز مؤثر است. این رنگ باعث تقویت حس دوستی و صلح می باشد و برای همین مورد است که اکثر کشور هایی که حامل پیام صلح و دوستی می باشند، در رنگ پرچمشان، از رنگ سبز استفاده کرده اند و هرچه جامعه به سمت استفاده ی بیشتر از این رنگ برود، دنیای بهتر و مملو از دوستی و مهربانی را خواهیم داشت. رنگ سبز به طور مستقیم روی قلب تأثیر می گذارد و ناراحتی های قلبی و فشار خون بالا را درمان می نماید. جالب است بدانید که رنگ سبز از رنگ های ثانویه می باشد و از ترکیب دو رنگ آبی و زرد بوجود می آید.

مشخصات سرویس پلاستیک عروس؛ رنگ زرد:

این رنگ نماد روشنایی و امید است و حس گرما را به شخص منتقل می سازد. از ویژگی های عمده این رنگ می توان به روشنایی و درخشندگی بالای آن و نشانه های امید و انتظار و رهایی اشاره نمود. معمولا برای افرادی که از امیدواری به دور هستند و ناامیدی درون این افراد رخنه کرده است، رنگ زرد را پیشنهاد می دهند تا فرد امیدوار شود و حس امیدواری درون او، تقویت شود. البته باید گفت که استفاده ی زیاد از حد از رنگ زرد، باعث می شود چشم شخص اذیت شود و آسیب ببیند. این رنگ همانند رنگ قرمز، دارای هیجان می باشد و فعالیت های فرد را افزایش می دهد و کدورت و آسیب های درونی او را از بین می برد. افرادی که از سرویس پلاستیک زرد رنگ بهره می برند، افرادی خوش بین و دارای اعتماد به نفس می باشند. رنگ زرد بیشتر از هرجایی، روی ذهن شخص تأثیر می گذارد؛ زیرا تمامی فعالیت های ذهنی افراد، توسط رنگ زرد به حرکت در می آیند.

مشخصات سرویس پلاستیک عروس؛ رنگ خاکستری:

افرادی که سرویس پلاستیک عروس به رنگ خاکستری انتخاب می نمایند، اغلب دارای ویژگی هایی نظیر: گوشه گیری، بی تفاوتی، عدم فعالیت می باشند. این رنگ، رنگی خنثی می باشد که نه حس هیجان را به شخص القا می نماید و نه حس آرامش و عدم مشارکت را.

مشخصات سرویس پلاستیک عروس؛ رنگ بنفش:

این رنگ دارای خصوصیاتی همچون رمانتیک بودن و علاقه مند بودن را تداعی می نماید. بنفش از ترکیب دو رنگ آبی و قرمز تشکیل می شود. افرادی که سرویس پلاستیک رنگ بنفش را انتخاب می کنند دارای روحیه ای با وقار و عزت مندانه می باشند.

مشخصات سرویس پلاستیک عروس؛ رنگ ارغوانی:

این رنگ که در زمره رنگ های متمایل به بنفش می باشد، دارای ویژگی های متفکرانه، معماگونه، ترکیبی از هیجان و شهوت و حس آینده نگرانه دارد. این رنگ، از رنگ های زیبای استفاده شده در سرویس پلاستیک عروس می باشد که همانند رنگ بنفش، حس معنویت را به شخص استفاده کننده، منتقل می کند.

مشخصات سرویس پلاستیک عروس؛ رنگ قهوه ای:

این رنگ به دلیل داشتن انرژی خاص، باعث می شود انسان تحت تأثیر این رنگ قرار گیرد و این شخص تبدیل به یک فرد اجتماعی شود و رفتار های او، در مقایسه با جامعه دارای تعادل بیشتری شود. همچنین از دیگر ویژگی های این رنگ، به علاقه مندی به خانواده نیز می توان اشاره کرد. این رنگ در سرویس پلاستیک عروس به طور اندک قابل مشاهده می باشد.

مشخصات سرویس پلاستیک عروس؛ رنگ صورتی:

این رنگ، حاوی انرژی زیاد و ایجاد نیروی فراوان و حس جوانی و شادابی می باشد. همانطور که می دانید این رنگ بیشتر زنانه می باشد و از محبوب ترین رنگ ها در بین خانم ها می باشد. این رنگ حس مهربانی و یکرنگی را به افراد دیگر منتقل می سازد و باعث تقویت عشق و مهربانی و روحیه بخشندگی می شود. به طور کلی افرادی که سرویس پلاستیک رنگ صورتی را انتخاب می کنند، باعث می شوند که نشانه های خشم از بین آن ها رفته و روحیه مهربانی و آرامش افزوده شود.

مشخصات سرویس پلاستیک عروس؛ رنگ نارنجی:

این رنگ سمبل انرژی و شادی و ضد افسردگی و خستگی می باشد. این رنگ باعث ترسیم پله های ترقی درون ذهن افراد شده و افق دید و تفکر افراد را تقویت می نماید. این رنگ باعث می شود از افکار منفی و تضعیف کننده دور شوید و بر این ترس های غیرمنطقی، فائق بیایید. افرادی که سرویس پلاستیک رنگ نارنجی را انتخاب می کنند، دارای نشانه هایی همچون پاکی، راستی، خوشبختی، پیروزی و موفقیت و جاودانگی می باشند.

سرویس پلاستیک عروس شامل چیست؟

عمده افرادی که قصد خرید پک یا سرویس کامل پلاستیک عروس دارند، دنبال این هستند که یک بسته کامل شامل تمام موارد لازم را بدست آورند. این بسته باید دارای کیفیت بالا، تنوع و طراحی زیبا، رنگ ها و نقش های گوناگون و دوام بالا باشد تا بتواند خریدار را مجاب به خرید آن نماید. لوازم پلاستیک عروس، دارای تنوع متفاوتی می باشد که تهیه آن به صورت جدا سخت می باشد؛ بنابراین اکثر افراد برای تهیه پک کامل آن اقدام می نمایند. حال با هم میخواهیم ببینیم که سرویس پلاستیک عروس به چند دسته تقسیم می شوند؟

سرویس پلاستیک عروس عمدتا به سه دسته تقسیم می شوند:

1- لوازم سرویس آشپزخانه

2- لوازم سرویس حمام

3- لوازم سرویس بهداشتی و توالت

حال می خواهیم به تشریح هر یک از این سه دسته بندی بپردازیم تا بینیم که هر کدام شامل چه زیرمجموعه هایی می باشند.

1- لوازم سرویس آشپزخانه

این اقلام برای استفاده در آشپزخانه کاربرد دارند و به شرح زیر می باشند:

1-1- جای برنج: ظرف پلاستیکی که برای جای برنج مورد استفاده قرار می گیرد، بهتر است ظرفیت و گنجایشی به اندازه ی حداقل 10 کیلو داشته باشد تا نیازمندی های خانواده را پوشش دهد.

1-2- جای قند: جای قند یا قندان اکنون از نیازمندی های مهم هر خانه می باشد. در قدیم آداب و رسوم بدین شکل بود که معمولا برای استفاده قند، کله قند خریداری می کردند و در خانه به ریز کردن آن می پرداختند؛ سپس در ظروف بزرگ تر آن را قرار می دادند و مقداری از آن را برای استفاده درون ظروف کوچکتری که از آن به قندان تعبیر می شود، استفاده می کردند.

1-3- جای شکر: مانند جای قند، جای شکر نیز از وسایل ضروری و کاربردی هر خانه می باشد. از دیرباز، ایرانیان برای سرو صبحانه از چای شیرین استفاده می کردند. برای همین جای شکر نیز از اهمیت بالای برخوردار می باشد. معمولا جای شکر مناسب باید تحمل نگهداری 3 تا 5 کیلو شکر در خود را داشته باشد.

1-4- جای نان: جای نان بدین دلیل مهم است که اگر نان در فضای باز قرار گیرد، به سرعت خشک و تقریبا غیرقابل استفاده می شود؛ بنابراین آن را درون جای نان می گذاریم تا زمان بیشتری از نان استفاده نماییم.

1-5- کاسه های پلاستیکی در سایز های گوناگون: معمولا ظروف و کاسه های پلاستیکی در سایز های متفاوتی تولید می شود تا برای هر نیازمندی شامل شستن برنج یا میوه و سبزی مورد استفاده قرار گیرد. این تنوع سایز به دلیل استفاده متفاوتی است که برای برخی بزرگ تر و برای برخی کوچک تر مورد استفاده قرار می گیرد.

1-6- جای نخ و سوزن و قرقره: معمولا برای کاری های روزمره خیاطی باید یک ظرفی داشته باشیم تا بتوانیم نخ و سوزن و قرقره و از این قبیل وسایل را درون آن نگه داریم.

1-7- سبد آبکش: آبکش ها برای استفاده گوناگونی نظیر تهیه ماکارونی یا شستن میوه و سبزی تولید شده است. این ظروف در سایز های گوناگون وجود دارد تا نیازمندی های مختلفی را مرتفع نماید.

1-8- دراور های کوچک: این دراور ها برای نگهداری وسایلی از قبیل فندک یا کبریت و . . . مورد استفاده قرار می گیرد.

1-9- ظروف درب دار: کاربرد این ظروف برای هنگامی می باشد که می خواهیم غذایی را در یخچال نگه داریم. برای اینکه بو و رطوبت به درون غذا نفوذ نکند، باید از این ظروف به همراه درب استفاده نماییم.

1-10- مخزن و ظروف مایع ظرفشویی: این ظروف نیز در کنار سینک ظرفشویی قرار می گیرد. مقداری مایع ظرفشویی درون آن میریزیم تا برای استفاده روزمره مناسب باشد.

1-11- چای صاف کن: این وسیله برای صاف کردن چای از تفاله می باشد که محفظه مورد نظر، از نفوذ تفاله های چای جلوگیری می نماید.

1-12- پوست کن: این وسیله کاربردی برای پوست کردن سیب زمینی یا خیار یا سایر سبزیجات مورد استفاده قرار می گیرد.

1-13- جای قاشق و چنگال کابینتی: این وسیله برای نظم دادن به محل قرار گیری قاشق و چنگال و سایر وسایل خوردن، قرار می گیرد.

1-14- جا قاشقی آویز: این وسیله برای این کاربرد دارد تا پس از شستشوی قاشق و چنگال و کارد و سایر وسایل، آب از آن ها چکیده شود و خشک شوند.

1-15- سطل زباله بزرگ: معمولا سطل های زباله بزرگ در این ظروف پلاستیکی وجود دارد تا زباله در خانه، جمع آوری شود.

1-16- سبد تفاله گیر برای سینک ظرفشویی: این وسیله روی سینک قرار می گیرد تا مانع مسدود شدن لوله های فاضلاب توسط ته مانده های مواد غذایی شود.

1-17- جای لیوان: این وسیله نیز برای قرار گیری لیوان پس از شستشو و برخورد نکردن آن ها با یکدیگر می باشد.

1-18- پارچ آب

1-19- سبد نان و سبزی

1-20- شعله پخش کن

1-21- جای صابونی در دار

1-22- چوب لباس آویز داخل کمد

1-23- چوب لباسی دیواری

1-24- تخته گوشت

1-25- جارو و خاک انداز

1-26- جای سیخ کباب

1-27- آب مرکبات گیری

1-28- سینی

1-29- سبد سبزی درب دار

1-30- جای ادویه

1-31- جای حبوبات

1-32- جارو دستی

1-33- سبد رخت

1-34- پمپ

1-35- گیره های لباس

1-36- اسپند دود کن

1-37- نمک پاس

1-38- جا ظرفی

حال ظروف پلاستیک که باید در حمام قرار گیرند:

2-1- چهارپایه حمام

2-2- برس حوض شور برای شستشو اطراف حمام

2-3- سبد رخت

2-4- چوب لباس پشت درب

ظروف پلاستیک که برای سرویس بهداشتی و توالت مورد استفاده قرار می گیرد:

3-1- برس و مخزن برس

3-2- جارو

3-3- سطل زباله کوچک

3-4- مخزن مایع دستشویی

 

برای خرید محصولات زیباسازان که شامل سرویس عروس هم می شود اینجا را کلیک نمایید.

Leave your comment
top