سرویس پلاستیک عروس شامل چیست؟

 

عمده افرادی که قصد خرید پک یا سرویس کامل پلاستیک عروس دارند، دنبال این هستند که یک بسته کامل شامل تمام موارد لازم را بدست آورند. این بسته باید دارای کیفیت بالا، تنوع و طراحی زیبا، رنگ ها و نقش های گوناگون و دوام بالا باشد تا بتواند خریدار را مجاب به خرید آن نماید. لوازم پلاستیک عروس، دارای تنوع متفاوتی می باشد که تهیه آن به صورت جدا سخت می باشد؛ بنابراین اکثر افراد برای تهیه پک کامل آن اقدام می نمایند. حال با هم میخواهیم ببینیم که سرویس پلاستیک عروس به چند دسته تقسیم می شوند؟

سرویس پلاستیک عروس عمدتا به سه دسته تقسیم می شوند:

1- لوازم سرویس آشپزخانه

2- لوازم سرویس حمام

3- لوازم سرویس بهداشتی و توالت

حال می خواهیم به تشریح هر یک از این سه دسته بندی بپردازیم تا بینیم که هر کدام شامل چه زیرمجموعه هایی می باشند.

1- لوازم سرویس آشپزخانه

این اقلام برای استفاده در آشپزخانه کاربرد دارند و به شرح زیر می باشند:

1-1- جای برنج: ظرف پلاستیکی که برای جای برنج مورد استفاده قرار می گیرد، بهتر است ظرفیت و گنجایشی به اندازه ی حداقل 10 کیلو داشته باشد تا نیازمندی های خانواده را پوشش دهد.

1-2- جای قند: جای قند یا قندان اکنون از نیازمندی های مهم هر خانه می باشد. در قدیم آداب و رسوم بدین شکل بود که معمولا برای استفاده قند، کله قند خریداری می کردند و در خانه به ریز کردن آن می پرداختند؛ سپس در ظروف بزرگ تر آن را قرار می دادند و مقداری از آن را برای استفاده درون ظروف کوچکتری که از آن به قندان تعبیر می شود، استفاده می کردند.

1-3- جای شکر: مانند جای قند، جای شکر نیز از وسایل ضروری و کاربردی هر خانه می باشد. از دیرباز، ایرانیان برای سرو صبحانه از چای شیرین استفاده می کردند. برای همین جای شکر نیز از اهمیت بالای برخوردار می باشد. معمولا جای شکر مناسب باید تحمل نگهداری 3 تا 5 کیلو شکر در خود را داشته باشد.

1-4- جای نان: جای نان بدین دلیل مهم است که اگر نان در فضای باز قرار گیرد، به سرعت خشک و تقریبا غیرقابل استفاده می شود؛ بنابراین آن را درون جای نان می گذاریم تا زمان بیشتری از نان استفاده نماییم.

1-5- کاسه های پلاستیکی در سایز های گوناگون: معمولا ظروف و کاسه های پلاستیکی در سایز های متفاوتی تولید می شود تا برای هر نیازمندی شامل شستن برنج یا میوه و سبزی مورد استفاده قرار گیرد. این تنوع سایز به دلیل استفاده متفاوتی است که برای برخی بزرگ تر و برای برخی کوچک تر مورد استفاده قرار می گیرد.

1-6- جای نخ و سوزن و قرقره: معمولا برای کاری های روزمره خیاطی باید یک ظرفی داشته باشیم تا بتوانیم نخ و سوزن و قرقره و از این قبیل وسایل را درون آن نگه داریم.

1-7- سبد آبکش: آبکش ها برای استفاده گوناگونی نظیر تهیه ماکارونی یا شستن میوه و سبزی تولید شده است. این ظروف در سایز های گوناگون وجود دارد تا نیازمندی های مختلفی را مرتفع نماید.

1-8- دراور های کوچک: این دراور ها برای نگهداری وسایلی از قبیل فندک یا کبریت و . . . مورد استفاده قرار می گیرد.

1-9- ظروف درب دار: کاربرد این ظروف برای هنگامی می باشد که می خواهیم غذایی را در یخچال نگه داریم. برای اینکه بو و رطوبت به درون غذا نفوذ نکند، باید از این ظروف به همراه درب استفاده نماییم.

1-10- مخزن و ظروف مایع ظرفشویی: این ظروف نیز در کنار سینک ظرفشویی قرار می گیرد. مقداری مایع ظرفشویی درون آن میریزیم تا برای استفاده روزمره مناسب باشد.

1-11- چای صاف کن: این وسیله برای صاف کردن چای از تفاله می باشد که محفظه مورد نظر، از نفوذ تفاله های چای جلوگیری می نماید.

1-12- پوست کن: این وسیله کاربردی برای پوست کردن سیب زمینی یا خیار یا سایر سبزیجات مورد استفاده قرار می گیرد.

1-13- جای قاشق و چنگال کابینتی: این وسیله برای نظم دادن به محل قرار گیری قاشق و چنگال و سایر وسایل خوردن، قرار می گیرد.

1-14- جا قاشقی آویز: این وسیله برای این کاربرد دارد تا پس از شستشوی قاشق و چنگال و کارد و سایر وسایل، آب از آن ها چکیده شود و خشک شوند.

1-15- سطل زباله بزرگ: معمولا سطل های زباله بزرگ در این ظروف پلاستیکی وجود دارد تا زباله در خانه، جمع آوری شود.

1-16- سبد تفاله گیر برای سینک ظرفشویی: این وسیله روی سینک قرار می گیرد تا مانع مسدود شدن لوله های فاضلاب توسط ته مانده های مواد غذایی شود.

1-17- جای لیوان: این وسیله نیز برای قرار گیری لیوان پس از شستشو و برخورد نکردن آن ها با یکدیگر می باشد.

1-18- پارچ آب

1-19- سبد نان و سبزی

1-20- شعله پخش کن

1-21- جای صابونی در دار

1-22- چوب لباس آویز داخل کمد

1-23- چوب لباسی دیواری

1-24- تخته گوشت

1-25- جارو و خاک انداز

1-26- جای سیخ کباب

1-27- آب مرکبات گیری

1-28- سینی

1-29- سبد سبزی درب دار

1-30- جای ادویه

1-31- جای حبوبات

1-32- جارو دستی

1-33- سبد رخت

1-34- پمپ

1-35- گیره های لباس

1-36- اسپند دود کن

1-37- نمک پاس

1-38- جا ظرفی

حال ظروف پلاستیککه باید در حمام قرار گیرند:

2-1- چهارپایه حمام

2-2- برس حوض شور برای شستشو اطراف حمام

2-3- سبد رخت

2-4- چوب لباس پشت درب

ظروف پلاستیک که برای سرویس بهداشتی و توالت مورد استفاده قرار می گیرد:

3-1- برس و مخزن برس

3-2- جارو

3-3- سطل زباله کوچک

3-4- مخزن مایع دستشویی

نظر خود را ارسال کنید
top