اقدام به پرداخت

شیوه های ابتکاری برای استفاده از سبد آشپزخانه در دکوراسیون منزل

 

سبد آشپزخانه از جمله اقلام پرکاربرد و قدیمی در آشپزخانه های ایرانی محسوب می شود. شاید جالب باشد بدانید امروزه در دکوراسیون منزل نیز از سبد آشپزخانه استفاده می کنند. سبدهای موجود در بازار دارای تنوع بسیاری می باشند. سبدهای حصیری، پلاستیکی، چوبی، پارچه ای و ... نمونه ای از سبدهای آشپزخانه می باشند. در این مقاله از سایت زیباسازان قصد داریم به معرفی شیوه های ابتکاری برای استفاده از سبد آشپزخانه در دکوراسیون منزل بپردازیم.

استفاده از سبد آشپزخانه در دکوراسیون منزل

با استفاده از سبد آشپزخانه در دکوراسیون منزل می توانید با کمترین هزینه فضایی دلنشین و زیبا ایجاد نمایید. یکی از بهترین انتخاب ها برای ایجاد تغییر و تحول در دکوراسیون منزل، استفاده از سبدها می باشد. هم چنین از سبدهای آشپزخانه به خصوص سبدهای حصیری می توانید برای قرار دادن اشیای مختلف نیز استفاده نمایید. سبدهای حصیری در ابعاد، رنگ و اشکال مختلفی به بازار عرضه می شوند و گرمی و صمیمیت خاصی به محیط پیرامون شما می بخشند. شایان ذکر است برای خرید سبد آشپزخانه نیازی به صرف مبلغ هنگفت ندارید و تنها با پرداخت هزینه ی کم می توانید دکوراسیون منزل خود را متحول نمایید. پس از خرید سبد آشپزخانه، در گام بعدی باید شیوه صحیح استفاده از آن سبد در دکوراسیون منزل را آموزش ببینید. پس با ما همراه باشید تا چند شیوه ابتکاری استفاده از سبد در دکوراسیون منزل را به شما آموزش دهیم.

 

روش های مختلف استفاده از سبد آشپزخانه در دکوراسیون منزل

اتاق نشیمن

در اتاق نشیمن می توانید از سبد آشپزخانه برای نگهداری ریموت کنترل تلویزیون، کولرگازی و ... استفاده نمایید. در این صورت دسترسی راحت به ریموت کنترل خواهید داشت و دیگر آن ها را گم نخواهید کرد.

سبدها گزینه مناسبی برای قرار دادن کفش ها در کنار درب ورودی می باشند.

برای نظم بخشیدن به کوسن های اضافی می توانید از سبدهای بزرگ در گوشه اتاق نشیمن استفاده نمایید. همچنین با قرار دادن کوسن ها در سبد به آن ها دسترسی بهتری خواهید داشت.

از سبد آَشپزخانه کوچک برای قرار دادن سوئیچ، کلید، کیف پول و ... در ورودی منزل نیز استفاده می شود. در این صورت هرگز کلید و کیف پول را در هنگام خروج از منزل فراموش نخواهید کرد.

 

آشپزخانه

سبد آشپزخانه گزینه مناسبی برای نگهداری اسکاچ، اسفنج و ... در آشپزخانه می باشد. برای این منظور بهتر است سبدی که قسمت پشت آن صاف است را بر روی دیوار آشپزخانه و یا بالای سینک نصب نمایید.

سبدها برای نظم بخشیدن و مرتب کردن وسایل مصرفی کوچک آشپزخانه هم چون نی نوشیدنی، نمکدان، سس و ... کاربرد دارند.

کودکان امکان دسترسی به کابینت های بالایی را ندارند. با قرار دادن ظروف پرکاربرد آشپزخانه در سبد می توانید دسترسی راحت برای تمام اعضای خانواده را ایجاد نمایید.

برای آن که وسایل خرده ریز فضای کم تری را در کابینت اشغال کنند می توانید از سبد آَشپزخانه استفاده کنید. با کمک سبدهای بزرگ و کوچک جلوه و زیبایی خاصی به دکوراسیون منزل و آشپزخانه خود ببخشید.

سبدهای بزرگ و کم ارتفاع جایگزین خوبی برای سینی چای خوری روزمره به شمار می روند. این نوع سبدها معمولا وزن کمی داشته و برای حمل غذا نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

سبدهای کوچک گزینه مناسبی برای نگهداری وسایل و ظروف داغ در حین آشپزی می باشند. با قرار دادن ظروف داغ در این سبدها دیگر نگران آسیب دیدن سطوح مختلف نخواهید بود.

 

حمام

در حمام نیز می توانید از سبد برای نگهداری حوله ها استفاده نمایید. برای در دسترس بودن حوله تمام اعضای خانواده بهتر است حوله ها را به صورت لوله شده در سبد بگذارید.

در کنار ماشین لباسشویی بهتر است سبد مخصوص به رخت چرک داشته باشید.

برای میهمانان می توانید اقلام ضروری و مورد نیاز در حمام را در سبد آشپزخانه قرار داده و در موقع لازم به مهمانان هدیه کنید. در این سبد می توانید شامپو، حوله، مسواک، لیف و ... قرار دهید.

از دیگر کاربردهای سبد می توان به نگهداری دستمال های کاغذی لوله ای اشاره کرد.

 

 

سایر کاربردهای سبد آشپزخانه در دکوراسیون منزل

از سبدهای آشپزخانه می توانید برای قرار دادن گیره، لوازم التحریر و ... استفاده نمایید.

از دیگر کاربردهای سبد می توان به محل قرارگیری ابزارهای خیاطی مانند دکمه، نخ و سوزن، قیچی و ... اشاره کرد.

سبد آشپزخانه گزینه مناسبی برای مرتب کردن لباس و اسباب بازی کودکان می باشد.

در صورتی که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت، می توانید به بخش وبلاگ مراجعه کرده و مقالات مشابه را مطالعه نمایید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

Leave your comment
top