اقدام به پرداخت

نحوه تمیز کردن انواع ظروف آشپزخانه

 

برای تمیز کردن ظروف مختلف آشپزخانه لازم است تا ترفندهای خاصی را بلد باشید. در این مقاله آموزشی زیباسازان قصد داریم به معرفی چند نکته مهم در تمیز کردن ظروف آشپزخانه بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

ترفندهای تمیز کردن ظروف آشپزخانه

تمیز کردن قابلمه های آلومینیومی

تمیز کردن قابلمه های آلومینیومی سوخته به یک معضل برای خانم های خانه دار تبدیل شده است. با ما همراه باشید تا آموزش رایگان تمیز کردن این ظروف آشپزخانه را در اختیارتان قرار دهیم. برای این منظور به 2 قاشق غذا خوری جوش شیرین و مقداری آب سرد نیاز دارید. در ابتدا درون قابلمه ی سوخته، آب سرد ریخته و سپس به آن جوش شیرین را بیفزایید. حال قابلمه را روی شعله قرار داده و بگذارید آب به مدت 15 دقیقه بجوشد. در این صورت به راحتی قادر خواهید بود که لکه ها و غذاهای سوخته را از قابلمه ی آلومینیومی جدا نمایید. شایان ذکر است اگر لکه و غذای سوخته به طور کامل رفع نشدند، می توانید مراحل بالا را تکرار نمایید و یا ریواس و پوست سیب در آن بجوشانید. توجه داشته باشید برای پاکسازی قابلمه ها هرگز از کربنات سدیم بلورین استفاده ننمایید.

 

شیوه تمیز کردن ظروف کیک پزی و استیل

برای آن که از زنگ زدگی ظروف کیک پزی جلوگیری کنید لازم است تا اقدامات مهمی را انجام دهید. برای این منظور توصیه می شود ابتدا ظروف آشپزخانه کیک پزی را با لایه ای از روغن پوشانده و درون فر قرار دهید. با این کار چربی های ظروف آب می شود. حال پس از آن که ظروف نام برده خنک شدند، آن را با آب گرم و مایع ظرفشویی بشویید و با دستمال آشپزخانه خشک نمایید. با این کار ظروف استیل و کیک پزی تمیز شده و از چسبیدن غذا به ظروف جلوگیری به عمل می آید.

 

روش تمیز کردن قوری چای

در این بخش از مقاله می خواهیم به معرفی ترفند تمیز کردن قوری چای بپردازیم. گاهی ممکن است قوری چای و قهوه بوی نا و ماندگی بگیرد، در این صورت می توانید ابتدا با کمک نمک و سرکه، قوری را ساییده و سپس با آب گرم قوری را خوب آبکشی نمایید.

 

ترفندهای تمیز کردن چاقو فولادی

برای تمیز کردن چاقوهای فولادی می توانید از کاغذ سنباده و آب پیاز استفاده نمایید. توجه داشته باشید در صورتی که از این چاقوها به طور مداوم استفاده نمی کنید لازم است تا تیغه آن را چرب نمایید. پس از هر بار استفاده تیغه چاقو را به کمک پارچه تمیز و داغ خشک نمایید.

 

پاکسازی ظروف آشپزخانه پلاستیکی

به دنبال راه آسان برای تمیز کردن ظروف آشپزخانه پلاستیکی می گردید؟ پس خواندن ادامه این مقاله را از دست ندهید. برای از بین بردن بوی نا، ماندگی و لکه های ظروف پلاستیکی لازم است تا مراحل زیر را انجام دهید. ابتدا ظروف پلاستیکی را از آب ولرم پر کرده و سپس چند قطره عصاره وانیل به آن بیفزایید. حدود 2 شبانه روز اجازه دهید تا خوب ظرف مورد نظر خیس بخورد. حال می توانید ظرف پلاستیکی را شسته و خشک نمایید. برای مشاهده و خرید ظروف پلاستیکی مرغوب زیباسازان اینجا را کلیک کنید.

 

سیم و ابر ظرفشویی

به جای سیم های ظرفشویی می توانید از گیاه لیف برای شستشوی ظروف استفاده نمایید. هم چنین از کیسه های توری پلاستیکی میوه نیز می توانید ابر و سیم ظرفشویی مخصوص تهیه فرمایید.

 

تمیز کردن نمکدان

برای باز کردن سوراخ نمکدان ها می توانید از روغن زیتون استفاده نمایید. اجازه دهید روغن زیتون چند روز روی سوراخ های نمکدان بماند سپس آن را خوب بشویید.

 

در قابلمه ها

در صورتی که در قابلمه ی شما در آمده است می توانید با کمک پیچ گوشتی، از قسمت پشت قابلمه در یک چوب پنبه بپیچانید.

 

دسته کارد

گاهی ممکن است با مشکل تغییر رنگ دسته ی کاردها مواجه شده باشید. برای پیشگیری از تغییر رنگ دسته کارد ها توصیه می شود چاقو را در آب ظرفشویی قرار ندهید. چرا که می تواند منجر به کند شدن تیغه چاقو و تغییر رنگ دسته کارد شود.

 

 

ظروف آشپزخانه قابلمه های لعابی

یکی از شیوه های تمیز کردن قابلمه لعابی سفید را می توان استفاده از جوش شیرین دانست. برای این منظور در ابتدا سطح قابلمه را جوش شیرین مالیده و سپس با آب داغ و صابون خوب بشویید. با قرار دادن پنبه نسوز روی گاز از سوختن و تغییر رنگ قابلمه های لعابی جلوگیری نمایید.

 

سطل زباله

برای آن که سطل زباله های فلزی و یا گالوانیزه را تمیز کنید، می توانید از سوزاندن کاغذهای روزنامه استفاده نمایید. در ضمن سوختن کاه درون اینگونه سطل های زباله نیز می تواند تاثیر بسزایی در تمیزی آن داشته باشد.

 

کتری های برقی از پراستفاده ترین ظروف آشپزخانه

اگر می خواهید کتری برقی منزل شما در حین استفاده جرم و رسوب را در خود نگه دارد، می توانید به شیوه های مختلفی عمل کنید. گیاه لیف یکی از این راهکارها است و شما می توانید با قرار دادن آن درون کتری مورد استفاده از وجود جرم در کتری راحت شوید. این گیاه رسوب را به خود جذب می نماید. بهتر است زمانی که متوجه شدید رویه این گیاه با رسوب پوشیده شده آن را خارج نمایید، سپس درون کتری را نیز بشویید. حتی می توانید دوباره تکه گیاه لیف را درون کتری قرار دهید.

جوشاندن دو قاشق چای خوری بوره درون آب کتری هم می تواند رسوبات را از درون آن پاک کند. حتی می توانید تکه کوچک مرمر را درون کتری خود قرار دهید تا اجازه ی چسبیدن رسوبات به دیواره های آن را ندهد.

نظر خود را ارسال کنید
top