اقدام به پرداخت

نکات مهم برای خرید بلور برای جهیزیه عروس

 

خرید ظروف بلور و کریستال یکی از آیتم های مورد علاقه عروس ها به شمار می رود. بلور از جمله گزینه های مناسب برای تکمیل جهیزیه عروس می باشد.

عروس خانم ها همیشه دوست دارند زیباترین و مدرن ترین وسایل را برای خانه ی آینده ی خود خریداری کنند. خرید ظروف بلور هم به دلیل وجود تنوع در طرح و شکل آن برای آن ها از اهمیت والایی برخوردار است. تولیدکنندگان انواع ظروف بلور و کریستال همیشه اصل تنوع و مدرنیته را رعایت کرده اند و محصولاتی بسیار جذاب را به بازار ارائه نمودند. به همین سبب تمام عروس خانم ها می توانند خرید ظروف بلور را از مدل های دارای تراشیدگی و همچنین رنگ های متنوع انتخاب کنند.

خرید ظروف بلور و کریستال معمولا در جهت تزئین خانه نیز انجام می شود. پس لازم است از مدل های با جذابیت های بیشتر انتخاب شود. البته در کنار جذابیت های ظاهری به اصل بودن آن نیز بهتر است توجه شود.

انتخاب بهترین نوع ظروف جهیزیه عروس

ظروف کریستال و بلور از جمله پرطرفدارترین مدل های ظروف می باشند که در انواع و اقسام برندها در بازار موجود می باشند. بدلیل پیشرفت صنایع و گسترش علم در تولید ظروف، در حال حاضر کارخانه های تولیدی لوازم خانگی و ظروف جهیزیه بسیاری در تمام کشورهای جهان مشغول به فعالیت می باشند. پس پیش از اقدام به خرید ظروف جهیزیه عروس بهتر است راجع به برند و طرح آن تصمیم گیری کنید.

تمام برندهای داخلی و خارجی در شهرهای مختلف نمایندگی های معتبر دارند. پس چه بهتر که خرید ظروف بلور و کریستال موجود در لیست لوازم جهیزیه را از این مراکز انجام دهید. البته شایان ذکر است که در صورت انتخاب مدل خاص ممکن است نمایندگی ها آن را موجود نداشته باشند. تهیه جهیزیه عروس از مراکز معتبر و نمایندگی ها باعث نفع مالی شما نیز خواهد شد.

برای انتخاب بهترین نوع ظروف جهیزیه عروس باید به مواردی توجه داشته باشید که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت:

اصالت کالاها و مرغوبیت جنس ظروف مورد نظر

تمام کالاهای موجود در لیست جهیزیه عروس از جمله انواع ظروف بلور و کریستال دارای استانداردهای مخصوص به خود هستند. اما در هر صورت ممکن است بسیاری از افراد نتوانند به طور کامل به این استانداردها توجه کنند. اما نگران نباشید شما می توانید با خرید جهیزیه عروس از مراکز معتبر و ترجیحا نمایندگی های رسمی کالای مورد نظر خود را با اصل برند تهیه نمایید.

ضمنا لازم است خود شما هم پیش از خرید پیرامون برندهای انتخابی خود اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید کالای اصل را برای جهیزیه خود فراهم کنید.

جنس ظروف بلور و کریستال هم ز دیگر عوامل در انتخاب آن ها به حساب می آید. اگر شما تجربه کافی در این زمینه ندارید، لااقل می توانید مدل هایی که صفحه شفافی ندارند و خط های کوچک و بزرگ بر سطح شان مشاهده می شود را کنار بگذارید. خیلی ها در این زمینه آنقدر تبحر کسب کرده اند که قادرند با چند ضربه کوچک میزان مرغوبیت ظروف بلور و کریستال را تشخیص دهند. در ضمن وزن این ظروف هم گزینه ی دیگری است که در انتخاب کالای اصل می تواند کمک شایانی به ما کند. وزن ظرف بلور اصل معمولا بالاتر از مدل های تقلبی می باشد.

داشتن جعبه مناسب جابجایی

پس از آن که اصالت و مرغوبیت ظروف بلور و کریستال تعیین انتخاب ظروف قطعی شد، لازم است تا با احتیاط کامل در بسته بندی های مناسب و مستحکم قرار گرفته شوند. در واقع در خرید ظروف بلور برای جهیزیه عروس و لوازمی با ویژگی های شبیه به آن باید به وجود بسته بندی مقاوم توجه نمایید. در حقیقت بسته بندی باید آنقدر مقاوم باشد تا در هنگام حمل به منزل به ظروف آسیبی نرسد.

 

سالم بودن ظروف بلور

در خرید ظروف بلور و کریستال برای جهیزیه عروس حتما توجه کنید که ایرادی در آن ها وجود نداشته باشد. به بیان دیگر خرید ظروف سالم خود یک اصل مهم به شمار می آید. در مورد ظروفی مانند بلور و کریستال مهم است که لب پریدگی، خراشیدگی و گوشه های تیز وجود نداشته باشد. پس در هنگام خرید این کالاها حتما به نبود این موارد توجه کافی به خرج دهید.

پس از نهایی شدن خرید، تهیه فاکتور هم یکی دیگر از موضوعاتی است که می تواند در استفاده از ضمانت نامه ها به شما کمک کند. پس حتما نسبت به دریافت آن اقدام نمایید.

در صورت رعایت موارد ذکر شده می توانید خرید انواع لوازم از جمله بلور برای جهیزیه عروس را تبدیل به لذت بخش ترین کار کنید. البته این اصل مهم را در ذهن داشته باشید که فقط کالاهای ضروری برای شروع زندگی را خریداری کنید و از تهیه کالاهای غیر ضروری جدا خودداری نمایید.

 

نکات طلایی برای خرید ظروف بلور جهیزیه عروس

اگر اطلاعات کافی درباره خرید ظروف بلور جهیزیه عروس، هرگز به تنهایی اقدام به خرید نکنید. پیش از خرید ظروف بلور لازم است تا اطلاعاتی درباره ی ظروف بلور کسب نمایید و شناخت بیشتری پیدا کنید. قبل از خرید حتما تحقیق کرده و با افراد آشنا با ظروف بلور به خرید بروید.

طرف ها و کالاهای دکوری و همچنین مدل های پذیرایی نمونه های مهمی در کامل کردن جهیزیه به حساب می آیند. یکی از مهم ترین نکاتی که در خرید اینگونه ظروف به آن توجه کنید، طرح و زیبایی است. از این رو توصیه می شود برای ظرف های پذیرایی که بیشتر جنبه ی تزئینی دارند، مدل های تراشکاری شده را انتخاب کنید تا جنبه ی زیباتری داشته باشند.

توجه به دکوراسیون داخلی

تمام وسایل و کالاهای خریداری شده برای جهیزیه در کنار هم قرار خواهند گرفت پس باید از نظر طرح و رنگ هماهنگی خوبی با هم داشته باشند. چرا که در غیر این صورت خانه ای دلچسب نخواهید داشت و دکوراسیون داخلی خانه برای شما جذابیتی نخواهد داشت. اما اگر در خرید هر کدام از لوازم جهیزیه عروس مانند ظروف به دیگر لوازم مرتب با آن از جمله کابینت ها و بوفه ها توجه کنید، خانه ای بسیار منظم و جذاب را برای خود ایجاد خواهید کرد.

Leave your comment
top