کاربردهای مختلف سبد بافت در محیط خانه و آشپزخانه

 

در خانه های امروزی انواع وسایل و لوازم دکوری موجود می باشد. سبد بافت هم می تواند یکی از این وسایل دکوری باشد اگر چه می توان آن را برای موارد مختلفی نیز استفاده نمود. در بین انبوه لوازم دکوری کمتر پیرامون سبد بافت صحبت به میان عمل آمده است. سبد بافت می تواند در کنار مبل قرار گیرد و به عنوان یک وسیله دکوری و همچنین کاربردی مورد استفاده قرار گیرد.

اگر برای شما هم سوال است که یک سبد بافت در کنار مبل علاوه بر زیبایی چه کاربردهایی میتواند داشته باشد، حتما این مقاله را انتها مطالعه نمایید. چرا که گزینه های متفاوتی را به عنوان پیشنهاد برای شما بیان کرده ایم.

پیشنهادهایی برای استفاده از سبد بافت در کنار مبل

کارهای هنری خود را درون آن قرار دهید: اگر اهل هنر هستید و به آفریدن تابلوهای گلدوزی، تابلو فرش و یا ساخت کاردستی علاقه دارید، می توانید از سبد بافت به عنوان جایگاه قرار دادن لوازم خود استفاده کنید. یعنی می توانید برای پیشگیری از پخش شدن وسایل خود در خانه، آن ها را درون سبد قرار دهید و هر وقت بر روی مبل نشستید به انجام کارهای هنری بپردازید. مثلا می توانید کامواها، تابلوهای گلدوزی نیمه کاره و حتی نقاشی های خود را درون این سبد بگذارید تا در قسمت های مختلف خانه پخش نشوند.

در دسترس بودن برخی لوازم: اگر می خواهید چندین مورد از وسیله های خاص خود را همیشه در کنار دست خود داشته باشید، می توانید یک سبد بافت را در کنار مبل نشیمن خود جای دهید. لوازمی مانند عینک مطالعه، شارژر تلفن همراه، هندزفری، کتاب و یا کنترل تلویزیون خود را در این سبد بگذارید و هر زمان که بر روی مبل نشستید می توانید این ها را در دسترس خود داشته باشید. با این کار دیگر برای کتاب خواندن و یا گوش دادن به موزیک های تلفن همراه خود بهانه ای نخواهید داشت.

سبد بافت برای قرار دادن پتوی مسافرتی!: قرار دادن سبد بافت در کنار مبل برای کسانی که به خواب عصرگاهی علاقه دارند هم می تواند گزینه ی خوشحال کننده ای باشد. اگر شما هم پس از صرف ناهار می خواهید برای دقایقی استراحت کنید، یک پتو کوچک را درون این سبد قرار دهید تا هر زمان که خوابتان گرفت به راحتی پتو را بر روی خود بکشید و برای ساعتی در طول روز استراحت نمایید.

اگر روزنامه و مجله ها را پیگیری می کنید: خیلی از خانواده ها روزنامه ها و مجلات را دنیال می کنند. این افراد معمولا علاقه دارند که مجلات خود را روزانه ورق بزنند و نکات مهم آن را علامت گذاری کنند. سبد بافت در کنار مبل می تواند محلی جهت قرارگیری روزنامه ها باشند. اگر اهل حل کردن جدول های متفاوت مانند جدول های سودوکو و یا دانستنی های علمی می باشید، می توانید چند خودکار را به همراه روزنامه درون سبد بافت قرار دهید تا هر زمان که دوست داشتید، به راحتی روی مبل بنشینید و به حل کردن آن ها بپردازید. با این کار دیگر لازم نیست برای پاسخ دادن به سوالات جدول چندین دقیقه به دنبال خودکار بگردید. حتی می توانید تکه های کاغذی کوچکی را هم علاوه بر روزنامه ها و خودکار درون سبد بافت قرار دهید تا هر موقع که قصد داشتید مطلب مهمی را یادداشت کنید، از آن ها استفاده نمایید.

سبد بافت محلی برای قرار گیری لباس های خانگی: بسیاری از افراد در آب و هوای خانه ممکن است نتوانند خود را وفق دهند. یعنی ممکن است نیاز داشته باشند که یک لباس گرم همراهشان باشد تا اگر سردشان شد آن را بر تن کنند. خیلی ها حتی در هوای بسیار گرم تابستان هم احساس سرما می کنند. پس بهتر است سبد بافت را برای همین منظور در کنار مبل قرار دهید و یک لباس گرم مانند سویشرت و لباس های آستین دار درون آن بگذارید. حتی می توان جوراب و لباس هایی که بیشتر در طول روز به آن ها احتیاج دارید هم درون این سبد قرار دهید. دیگر برای برداشتن یک لباس لازم نخواهد بود که بقیه وسایل را بر هم بزنید. هر لباسی را که ممکن است بیشتر در طول شبانه روز به آن احتیاج پیدا کنید را درون سبد بافت قرار دهید.

سبد بافت جایگاه قرار دادن وسایل ریز: سبد بافت می تواند یک محل مناسب برای سر و سامان دادن به فضای خانه به حساب می آید. وسایل ریز و درشت زیادی در فضای خانه پخش می شوند که ممکن است باعث احساس ناخوشایندی برای افراد شوند. پخش بودن لوازم مختلف درون منزل، آرامش داخل خانه را کاهش می دهد. خیلی از خانواده ها به این مساله حساس هستند. پس می توانند از یک سبد به عنوان نجات دهنده ی خانه استفاده کنند.

ما در بالا سعی کردیم نمونه هایی از کاربرد سبد بافت قرار گرفته در کنار مبل را برای شما معرفی کنیم. ممکن است پیشنهادات ما برای خیلی ها مطلوب بنظر برسد. شما هم با بررسی هر کدام به احتمال زیاد می توانید یک کاربرد بسیار خوب را برای سبد بافت گذاشته شده در کنار مبل های خود پیدا کنید.

البته بهتر است به هر منظوری که سبد بافت را در منزل خود استفاده می کنید، در انتخاب طرح و رنگ آن دقت کافی به خرج دهید تا حدالامکان هماهنگ با اجزای دیگر موجود در کوراسیون باشد. البته سلیقه ی شما هم در این موضوع دخیل می باشد

سبدهای از جنس بافت یا پلاستیک را در کجا می توان استفاده نمود؟

سبد بافت و یا انواع سبدهای از جنس پلاستیک می توانند کاربردهای بسیار زیادی داشته باشند. در ادامه ی این مقاله سعی کرده ایم تا چندین مثال کاربردی برای استفاده از انواع سبد بافت و همچنین مدل های پلاستیکی ارائه کنیم. حتما تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

پیش از هر چیزی باید بدانید که کدام یک از لوازم موجود در خانه را در چه نوع ظرفی باید نگه داشت. برای این منظور ما چندین پیشنهاد را برای شما ارائه نموده ایم:

بطری مایعات و نوشیدنی : برای نگهداری و مرتب کردن بطری ها می توانید از سبدهای بافت استفاده نمایید.

جای کلاه، چتر، شال و دستکش : در صورتی که در کنار درب ورودی منزل خود، میز دارید می توانید با استفاده از یک سبد زیبا، جای مناسب برای کلاه، شال، دستکش و چتر تهیه نمایید.

کشوی خرت و پرت : همه ی ما در منزل خرت و پرت های ریزی داریم که نمی دانیم کجا بگذاریم شان تا در مواقع لازم آن ها را پیدا کنیم. پیشنهاد ما به شما برای جمع آوری و نظم دادن به خرت و پرت هایی مانند دکمه، نخ، فندک، متر و ... استفاده از سبد بافت کوچک و تقسیم بندی شده است.

مجله و کاغذ : آیا به دنبال جای مناسب برای قرار دادن انواع روزنامه و مجله می گردید؟ برای این منظور می توانید از سبدهای مخصوص برای جمع آوری روزنامه و مجله استفاده نمایید. برخی از این سبدها را می توانید به دیوار آویزان کرده و یا در پذیرایی و آشپزخانه قرار دهید.

انبار اسباب بازی : برای نظم دادن به اسباب بازی های مختلف کودکان می توانید سبد مخصوص در نظر بگیرید و به آن ها شیوه صحیح جمع کردن اسباب بازی ها را آموزش دهید.

قرار دادن پتوهای اضافه : از دیگر کاربردهای سبد بافت می توان به مکان جمع آوری پتوهای اضافه در کنار کاناپه اشاره کرد.

جای خواب حیوانات خانگی : از سبد های بافت برای جای خواب حیوانات خانگی تان نیز می توانید استفاده نمایید.

وسایل و لوازم ورزشی : آیا به دنبال تهیه جای مناسب برای لوازم و وسایل ورزشی خود می گردید؟ این سبدها می توانند گزینه مناسبی باشند.

وسایل بالای یخچال و فریزر : برای آن که به آشپزخانه خود نظم ببخشید می توانید از سبدهای بافت برای مرتب کردن وسایل بالای یخچال و فریزر استفاده نمایید. با این کار جلوه و ظاهر آشپزخانه خود را متحول خواهید کرد.

نظم دادن به ابزار ها : برای نظم دادن و جلوگیری از به هم ریختگی ابزار کاربردی ریز و درشت در منزل می توانید از سبد بافت استفاده نمایید.

جمع آوری لباس های کثیف : از دیگر کاربردهای سبد بافت می توان به جمع آوری لباس های کثیف از محیط خانه اشاره کرد.

نظر خود را ارسال کنید
top