گزارش دومین جشنواره همکاران برتر

گزارش دومین جشنواره همکاران برتر

بنام زیباساز هستی

مقام معظم رهبری:

ایران بزرگ امروز بیش از هر زمان دیگر به كار و كارآفرینی نیاز دارد تا همچون عقابی تیز پرواز،
در فضای پیشرفت و آبادانی و افتخار اوج گیرد.

دومین جشنواره تقدیر از همكاران برتر سال 94 شركت زیباسازان كیانا برگزار شد.

دومین جشنواره تقدیر از همكاران برتر شركت زیباسازان كیانا در روز بیست وچهارم تیر ماه امسال و با شعار " کارآفرینی ، بستری برای خودشکوفائی" در مرکز همایش های بین المللی کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

در این مراسم كه با حضور جمعی از مسئولین كشوری همچون جناب آقای مهندس علیرضا محجوب دبیر کل محترم خانه کارگر ایران و نماینده مجلس شورای اسلامی- جناب آقای  مهندس علی فاضلی ریاست محترم اتاق اصناف ایران - جناب آقای دكتر حبیب اله انصاری دبیركل محترم انجمن صنایع لوازم خانگی ایران و عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران – جناب آقای سید رحیم مقیمی اصل رئیس محترم اتحادیه مصنوعات پلاستیكی تهران - رؤسای محترم اصناف و انجمن های لوازم خانگی ایران و صنایع پلاستیك – جناب آقای مهندس حسن شوندی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مجموعه تولیدی و صنعتی زیباسازان و جناب آقای مهندس رضا مزینانی مدیر کل روابط عمومی شرکت زیباسازان و دبیر جشنواره همكاران برتر و نیز مسئولین، مدیران، پرسنل، پیمانكاران و عاملین فروش این مجموعه از سراسر كشور برگزار گردید، مسئولین و دست اندركاران تولید لوازم خانگی به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

در شروع این مراسم، مهندس رضا مزینانی دبیر جشنواره تقدیر از همكاران برتر سال94 ، ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از مدعوین و حاضرین در جلسه، به تشریح برنامه های جشنواره فوق و هدف از برگزاری آن پرداخت.

ایشان هدف از برپایی این جشنواره را در وهله اول پاسداشت زحمات و تلاشهای كلیه همكاران شركت زیباسازان در حوزه های مختلف تولید، تأمین، فروش، مشاورین و دیگر لایه های سازمان و نیز تجلیل و تقدیر از سالها تلاش پیشکسوتان در حوزه تولید و فروش دانست.

مهندس مزینانی دیگر دلیل برگزاری این جشنواره را جامه عمل پوشاندن به وعده شركت نسبت به اهدای جوایز به نفرات برگزیده در حوزه فروش در سال 94 بر شمردند و خاطر نشان كردند:

در نخستین جشنواره تجلیل از همکاران برتر93، این وعده به همكاران و حاضرین در جلسه داده شد كه چنانچه در چهارچوب و ضوابط شركت، موفق به كسب سقف فروش اعلام شده گردند، از آنان به شكل شایسته و مشخص تجلیل گردد و اکنون زمان آن فرا رسیده که در قالب دومین جشنواره تجلیل از همکاران برتر، شرکت زیباسازان به وعده خود عمل نموده و با اهدای 4 دستگاه خودرو به 4 نفر و اهدای 12 بُن طلایی، نقره ای و برنزی خرید از محصولات و تولیدات شرکت زیباسازان به 12 نفر دیگر از عاملین فروش، از آنها تقدیر نماید.

دبیر دومین جشنواره همکاران برتر در ادامه ضمن بیان معیارهای انتخاب برگزیدگان جشنواره و تشكر بابت تلاشهای بی دریغ شان در زمینه فروش محصولات ساخت داخل كشور، تأكید كرد:

این جشنواره با شعار و پیام " کارآفرینی، بستری برای خودشکوفائی " برگزار گردیده و مجموعه زیباسازان همواره خود را بعنوان فراهم آورنده زمینه ها و بسترهای رشد و خودشکوفائی در جامعه تلقی نموده و صرفا" نگاه اشتغال زایی به سازمان خود نداشته است.

مهندس مزینانی در ادامه به تشریح سوابق مجموعه زیباسازان كیانا پرداخت و با بیان گزارشی از اولین روز تأسیس تا به امروز و نیز گزارشی درباره برگزاری نخستین جشنواره در سال94، خاطرنشان كرد: پیشرفت و رسیدن به جایگاه فعلی ، تنها با لطف خداوند كریم و زحمات بی شائبه و همه جانبه كلیه پرسنل، قطعه سازان، پیمانكاران، عاملین فروش و دیگر همكاران در لایه های مختلف مرتبط با سازمان بوده و خواهد بود.

همچنین ایشان با بیان این مطلب كه شركت زیباسازان صرفا" یك شركت و بنگاه اقتصادی نیست ، افزود:

یكی از سیاست ها و خط مشی های اصلی مجموعه، ایجاد بستری برای رشد و ارتقاء پرسنل و رسیدن به خودشکوفائی در زندگی شخصی و اجتماعی می باشد و مدیران سازمان از هیچ اقدامی در این جهت، دریغ نخواهند کرد.

وی در پایان ضمن تشكر مجدد از همه حاضرین و مدعوین، همکاران، مسئولین محترم انجمن ها و اتحادیه های صنایع پلاستیک، مسئولین محترم خانه کارگر شرق تهران، مسئولین محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت، خبرگزاری ها، مدیریت گروه رسانه ای مدیریت نوین و وب سایت خبری ایرانیان پلاست و ماهنامه انجمن صنایع لوازم خانگی (پیک شورا) بابت پوشش خبری و تصویری و حضور در این مراسم و تبریك به برگزیدگان، ابراز امیدواری كرد در سالهای آتی نیز با برگزاری چنین برنامه ها و جشنواره هایی، ارتباط نزدیك تر و صمیمانه تری بین همكاران در حوزه های مختلف شركت زیباسازان كیانا بوجود آید.

در ادامه مراسم جناب آقای مهندس حسن شوندی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شركت زیباسازان دقایقی به ایراد سخن پرداختند.

مهندس شوندی در بخش ابتدایی سخنان خود، ضمن خوش آمدگویی به مدعوین و حاضرین در سالن، این مراسم را تنها تقدیر و تشكری از دست اندركاران و همكاران مجموعه زیباسازان نامید و با تشكر از حضور مسئولین سازمانهای دولتی، نظامی، انجمن ها  و زحمت كشان در دولت تدبیر و امید و مسئولین اجرایی جشنواره، از نمایندگان فروش در شبكه توزیع، بنكداری، تأمین کنندگان و قطعه سازان،
فروشگاه های زنجیره ای و دیگر حاضرین و مدعوین كه از راه دور و نزدیك خود را به جشنواره رسانده اند تقدیر نمود.

مهندس شوندی در بخش دوم سخنرانی خود و با اشاره به شعار جشنواره سال گذشته با موضوع" راستگویی؛ محور توسعه پایدار " ، درباره نحوه و تبیین انتخاب شعار و پیام دومین جشنواره باعنوان " کارآفرینی، بستری برای خودشکوفائی" افزود:

محور گفته های ما معرفی هرم نیازهای انسان مبتنی بر نظریه مازلو، دانشمند و روانشناس امریکایی ست.

همه ما در سانه ها، جراید، توسط مردم و حتی توسط مسئولین، واژه کارآفرینی را هم ردیف با واژه هایی چون نان رساندن و یک سفره پهن شده می دانند و در ذهن جامعه تداعی می کنند. نگاهی که ما به اصل کارآفرینی داریم، با این مقوله موافق نیست.
ایشان با بیان این مطلب افزود:

چرا ما با واژه های نان رسانی و نان دانی و سفره پهن شدن مخالفیم.

استفاده و بیان این موضوع که یه شخص کارآفرین یا یک فضای کارآفرین نان رسانی می کند، به نوعی استفاده از کلمات حقیر و توهین آمیز است.توهین به کلیه کسانیکه به نحوی به چنین مجموعه هایی وابسته هستند و حقیر از این زاویه که بستری که در موردش صحبت می کنیم ، بسیار استعداد بیشتری دارد تا بخواهیم آنرا در حد لقمه نان و سفره نان برشماریم. به واقع این مثل آن است که زمینی مستعد و آماده کشت برای انواع محصولات داشته باشیم ولی فقط به رسیدن به کاهی بسنده کنیم !!

یک بستر کارآفرینی این ظرفیت را دارد که نیازهای اولیه یک فرد که همان به اصلاح عامیانه ارتزاق و روزی ست رو تأمین کند ولی کارآفرین و مردم مون رو بسیار محقّر و نحیف دیدیم که بخواهیم فقط آن بستر عظیم را بعنوان سفره نانی نگاه کنیم.

به خودی خود، آن بستر سفره نان را فراهم خواهد کرد اما لزوما" توجه مون نباید به آن معطوف باشد.

هر که کارد، فصل گندم بایدش

کاه خود اندر طبق می آیدش

منظور و هدف از بیان این موارد مرتبط به خود شخص کارآفرین نیست و تمام تمرکز این زاویه دید، بر روی خودِ ماهیت کارآفرینی ست. بدین معنی که خود ماهیت کارآفرینی این ظرفیت را دارد که انسان را به خودشکوفایی برساند.

مهندس شوندی در پایان با تأکید بر استفاده و نگرش صحیح در بکارگیری ماهیت کارآفرینی، خودشکوفایی را در معنویت، اخلاق، خلاقیت، مهارت حل درست مسائل، حُسن نیت، پذیرش واقعیت و مسئولیت پذیری بیان کردند و افزودند : همه این صفات عالیه در افراد خودشکوفا شکل گرفته و به عبارتی با استفاده از این خصایص، می توانند استعدادهای بالقوه خود را به بالفعل  تبدیل کنند. همه اینها در یک بستر عظیم و غنی بنام کارآفرینی مهیاست. بنابراین اگر به مسأله کارآفرینی به شکلی که به تمام ظرفیت هایی که در آن نهفته است توجه کنیم، فضای کارآفرینی می تواند فضایی را که بعهده جامعه، دولت و حکومت است، در ابعاد کوچکتر فراهم کند. این یعنی تبلور و رشد رو به تعالی انسان ها و هرچقدر که در یک کشور به کارآفرینی و به بستر کارآفرینی توجه بشود، آن کشور قدرتمند تر است و لزوما" کشورهایی که ثروتمند هستند، قدرتمند نیستند.

سپس از پیشکسوتان حوزه تولید و تأمین، پیشکسوتان حوزه فروش صنایع پلاستیک کشور و تأمین کننده برتر شرکت تولیدی صنعتی زیباسازان با اهدای تندیس جشنواره، لوح تقدیر، پرتره سیاه قلم و هدایای نقدی تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

همچنین در خلال برنامه هنرمندان به اجرای برنامه موسیقی زنده پرداختند و نیز قرعه کشی آنلاین برای حاضرین در جلسه برگزار گردید که به قید قرعه به 5 نفر از حاضرین و مدعوین 5 قطعه سکه بهار آزادی اهدا گردید.

دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران:

اقتصاد امروز دنیا و توسعه اقتصادی، مبتنی بر توسعه صنعت است. البته توسعه صنعتی که متّکی بر بخش خصوصی باشد و نه دولتی.

در ادامه این مراسم دكتر حبیب الله انصاری دبیركل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران و عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز به ایراد سخن پرداختند. ایشان ضمن ابراز خورسندی از دومین حضور پیاپی در جشنواره ای با محوریت تجلیل از تلاشگران صنعت، وجود و برگزاری چنین سمینارها و جشنواره هایی را مبیّن اعتقاد راسخ و باور قوی نسبت به محیط کار و نگاه به کیفیت کار و نگاه به اثربخشی کسانی دانستند که در حوزه تولید فعالیت می کنند و بیان کننده این است که قطعا" با این نگاه، زمینه ای را برای ارتقاء سطح کیفیت در سطوح مختلف فراهم می کنند و این نگاه نشأت گرفته از باور مدیریت نهادی صنعتی مثل شرکت زیباسازان کیانا، نسبت به ایجاد فضایی برای تولید رقابتی، توسعه بازار و نهایتا" توسعه اشتغال خواهد بود.

دکتر انصاری در ادامه به بیان مواردی در رابطه با ویژگی هایی که مدیر صنایع می بایست داشته باشند اشاره کرد و ادامه داد:

اولین و مهمترین نکته ای که در بحث مدیریت در تمام سازمان ها مطرح است، مقوله مدیریت و تعهد است. بارها و به کرّات شنیده ایم مدیریت و مسئولیت. بله مدیر، مسئول است امّا تعهد مدیریت کجاست؟ تعهد مدیریت به این مفهوم است که وقتی کسی در عرصه مدیریت قرار می گیرد در هر سازمانی می بایست خود را متعهد بداند به خط مشی، اصول وظایف و اهداف و استراتژی آن سازمان نسبت به اجرای آنها.

ایشان سازمان دهی و برنامه ریزی برای یک مدیر را دیگر رُکن مهم دانسته و افزودند: اگر برنامه ریزی و سازمان دهی در تفکر یک مدیر نباشد، قطعا" آن سازمان نمی تواند در مسیری که باید حرکت کند.

اعتقاد به مبانی و اصول کیفیت، نگاه و نگرش صحیح و عمیق به مشتری محوری - مشتری مداری و مقابله با بحران دیگر مواردی بود که دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی رعایت آنرا ظرافت و هنر مدیریت و مدیران صنایع خواندند و با اشاره به بحران فعلی در کشور، اذعان داشتند مدیریت مجموعه زیباسازان با درایت و ارزیابی بجا و به موقع خود و واحد مطبوع خود، نه تنها در این موج بحران فراگیر غرق نشده اند، بلکه با آن به درستی مقابله کرده و اکنون برای دومین سال پیاپی در مقام تقدیر و تجلیل از همکاران سازمان خود برآمده اند که جای تقدیر و تشکر دارد و این نشان از کیفیت بالا در سطوح مختلف در واحد صنعتی زیباسازان است که بیانگر آن است که واژه "زیباسازان" نه تنها در صورت، که در سیرت این مجموعه نهفته است. زیباسازی در معنا، زیباسازی در تولید، زیباسازی در نگاه و نگرش نسبت به ابعاد مختلف تولید مثل دوام، اورگونمی، حالت و سهولت استفاده در کاربرد و نکات دیگر.

دکتر انصاری در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از برگزاری چنین جشنواره ها و همایش هایی توسط شرکت زیباسازان کیانا افزود:

اقتصاد امروز دنیا و توسعه اقتصادی، مبتنی بر توسعه صنعت است. البته توسعه صنعتی که متّکی بر بخش خصوصی باشد و نه دولتی.

رئیس اتاق اصناف ایران:

3/1 اشتغال جهان و 4/1 سرمایه جهان در اختیار شرکت های متوسط (SME) است.

علی فاضلی ریاست اتاق اصناف ایران که در دومین جشنواره تقدیر از همکاران برتر شرکت زیباسازان حضور داشت دقایقی به ایراد سخن پرداخت.

رئیس اتاق اصناف ایران ضمن تقدیر و تشکر از شرکت زیباسازان کیانا و مدیریت مجموعه آقای مهندس شوندی و مسئولین محترم اتحادیه صنعت پلاستیک با ابراز تأسف از اینکه کارآفرین و مقوله کارآفرینی در نظام اقتصادی کشور آن جایگاه والای خودرا پیدا نکرده است یا مسئولین شأنیت آرنرا حفظ نکرده ایم بیان داشت:

اگر به بررسی جهان امروز بپردازیم، درمی یابیم که سازمانها و شرکت های متوسط(SME) نقش فوق العاده ای دارند و چیزی حدود 3/1 اشتغال جهان و 4/1 سرمایه جهان در اختیار شرکتهای  SMEست. این یعنی این بخش از صنعت، نقش عظیمی را در اقتصاد دنیا بازی می کند.

ایشان توسعه یافتگی در اغلب کشورهای توسعه یافته را توسط همین بنگاه ها دانسته و افزودند :

در دهه 90 میلادی، وقتی که کره جنوبی به مصیبت اقتصادی دچار شد، دولت وقت دست به سمت همین بخش های SME  دراز کرد و توانست کمتر از 22 سال به رشد قابل توجه و منحصر به فردی در جهان دست یابد. یا حتی کشورهایی نظیر ایتالیا یا ترکیه. امّا متأسفانه اقتصاد کشور ما که یک اقتصاد بنگاه محور است و نزدیک به 95 درصد بنگاه های کشور در بخش SMe  ها سازمان یافته اند یعنی چیزی حدود 650000 بنگاه کوچک و متوسط فقط در بخش اصناف و چیزی نزدیک به 78000 بنگاه در قالب بنگاه های متوسط در بخش صنعت ،کمتر به این مطلب مهم پرداخته شده و توجه کرده اند که قابل تأمل و بررسی ست.

علی فاضلی با اشاره به اینکه داشته ایران امروز، در قالب همین بنگاه هاست اذعان داشت:

در میان تمامی این کم توجهی ها و کم لطفی ها به بنگاه های اقتصادی کشور، شاهد حضور افرادی هستیم که نه تنها کارآفرینی می کنند و در این راه هزینه هم می کنند، اما نافع نیستند و اگر حتی سود هم می کنند، منفعت شان به عموم تعلق دارد و بنده بعنوان یک مسئول و بعنوان یک وظیفه در اینجا حاضر شدم تا از یک کار،رین نمونه در کشور تقدیر کنم و عرض کنم اگر قرار است ما و صنعت ما به سمت توسعه قدم برداریم و مباحث اشتغال زایی را بعنوان یکی از دغدغه های اصلی مسئولین نظام حل بکنیم، جز اتّکا به همین افراد، بخش ها و اتحادیه ها راه به جایی نداریم و باید باور کنیم که در صنایع بالادستی، بخش کشاورزی و حتی در بخش های دولتی امکان کارآفرینی وجود ندارد.

در ادامه این مراسم مهندس علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر و نماینده محترم مجلس شورای اسلامی دقایقی به ایراد سخن پرداختند و برگزاری اینگونه جشنواره ها و سمینارها را شروع یک نوع شورآفرینی و امیدآفرینی دانستند و افزودند:

کارآفرینی بعنوان موضوعی که از دهه 90 بعنوان یک علم از آن یاد شده، مثل نوعی جرقه ، انفجار و یا طوفان فکری ست که حاصل آن یک حرکت و یک قدم رو به جلو و شکوفاسازی مسیر از نقطه آغاز تا نقطه انجام است.

کارآفرینی یک داستان کوچک است از خلقت جهان هستی و این یعنی افجار یک تغییر در مسیر زندگی اجتماعی.

دبیر کل خانه کارگر ایران انعقاد اینگونه جلسات و همایش ها را ارزنده و لازم دانست و ویژگی ممتاز آن را حفظ آن چیزی دانست که جامعه ماو جامعه مولّد و جامعه کوشنده ما و کارآفرینان و کارگران ما به آن احتیاج دارند و آن حفظ نشاط، حفظ امید و تداوم و پیوستگی ست.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مدیرعامل شرکت زیباسازان، دبیر جشنواره و دیگر دست اندرکاران برگزاری دومین جشنواره تقدیر از همکاران برتر، آرزوی سربلندی و موفقیت بیش از بیش برای آنان از خداوند منان مسألت نمودند.

در پایان این مراسم به 4 نفر از برگزیدگان 2 دستگاه خودروی سواری L90  و 2 دستگاه خودروی سواری تیبا اهدا گردید.

ضمنا" به 9 نفر دیگر از برگزیدگان 9 بُن خرید از محصولات و تولیدات شرکت زیباسازان اهدا گردید.

Leave your comment
top